Naujienos

Kooperatyvų ateitis - jaunimas

Kovo 21 d. Valensijoje, Ispanijoje, vyko Europos kooperatyvus vienijančios organizacijos COGECA surengtas kooperatyvų verslo forumas. Renginyje, kuris vyksta dukart į metus, susirenka kooperatyvų, ES isntitucijų ir verslo atstovai, aptariami aktualiausi kooperacijos klausimai.

 

Šį kartą forumo tema buvo “Jaunieji ūkininkai ir ateities kooperatyvai”. Europos ūkininkų bendruomenei sparčiai senstant ieškota naujų būdų pritraukti jaunuosius ūkininkus į kooperatyvus. Per dieną trukusiose diskusijose sėkmingų kooperatyvų atstovai - tarp jų ir kolegos iš Estijos, Lenkijos, Suomijos - pristatė gerąją savo patirtį, dalinosi įžvalgomis apie jaunimo poreikius ir kooperatyvų galimybes juos patenkinti.

 

Štai, pavyzdžiui, garsaus ir sėkmingo Suomijos kooperatyvo "Valio" vadovybės atstovai susitinka su jaunaisiais ūkininkais vos šiems perėmus ūkį, teikia konsultacijas, organizuoja jaunųjų ūkininkų dienas. Taip pat dirbama su jaunimu, kurie dar nėra ūkininkai - kuriami mokomieji kooperatyvai žemės ūkio universitetuose, profesinėse mokyklose - taip būsimieji jaunieji ūkininkai gali susipažinti su kooperacijos idėjomis ir nauda.

 

Dauguma forumo dalyvių pabrėžė, jog ypač svarbu - kokybiškai komunikuoti kooperacijos idėjas, konsultuoti jaunuosius ūkininkus apie naudą, kurią jiems duos buvimas kooperatyve. Svarbu ir sukurti tinkamą jaunimui infrastruktūrą kaime. Jauniems ūkininkams būtina užtikrinti priėjimą prie žemės, sąlygas gauti kreditus, konsultacijas.