Naujienos

LŽŪKA "Kooperacijos kelias" narių diskusija pieno kainos stabilizavimo tema
LŽŪKA

       

 

 

 

 

 

 

       Sausio 3 d. vyko  LŽŪKA "Kooperacijos kelias" narių diskusija pieno sektoriaus strategijos kūrimo ir pieno kainos stabilizavimo tema, kurioje dalyvavo ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio viceministras dr. Saulius Savickis.

       Susitikime dalyvavo LŽŪKA "Kooperacijos kelias" pirmininkas ir ŽŪKB "Pieno gėlė" valdybos pirmininkas Jonas Kuzminskas bei ŽŪKB "Pieno gėlė" direktorius Rolandas Jurkus, kooperatyvo "EKO tikslas" direktorius Mindaugas Petkevičius, ŽŪK "Pienas LT" valdybos pirmininkas Naglis Narauskas drauge su kolegomis Nerijumi Jakubausku bei Algirdu Pancekausku, KB "Žalioji lanka" direktorė Nijolė Barkauskienė, ŽŪK "Rešketėnai" vadovas Algirdas Leščiauskas, KB "Panemunys" pirmininkė Eugenija Petrylienė bei ŽŪK "Pieno puta" direktorė Juratė Dovydėnienė.

      Susitikimo metu buvo aptarta dabartinė Lietuvos pienininkystės sektoriaus situacija ir plėtros galimybės, strateginės gairės bei paprastos pieno kainodaros kūrimas.

      Diskusijų metu visi susitikimo dalyviai išreiškė lūkesčius pasiekti susitarimą dėl pieno kainų stabilizavimo, kuris būtų priimtinas ir pieno gamintojams, ir pieno perdirbėjams.Aptarta, jog turi būti nustatyta aiški superkamo pieno kainos apskaičiavimo tvarka, kuri turi būti paprasta ir suprantama ūkininkams, o bazinių pieno rodiklių vertinimo mechanizmas turi būti paremtas kitų pažangių Europos Sąjungos šalių pavyzdžiais ir gerąja praktika. Žaliavinio pieno kaina gali būti siejama su ES pieno kainomis bei turi būti sukurta aiški ir ūkininkams suprantama pieno formulė.

      Žemės ūkio viceministro dr. Saulius Savickio nuomone, pieno kainų nustatymo procesas turi būti skaidresnis bei suprantamesnis ūkininkams, o įvedus žaliavinio pieno apskaičiavimo formulę, rinkos pokyčiai ir kainų svyravimai būtų lengviau suvokiami ir prognozuojami. 

       2018 m. sausio 8 d. numatytas ŽŪM atstovų Ilgalaikės pieno plėtros strategijos gairių aptarimas kartu su Premjeru Sauliumi Skverneliu, o apie jas pastaruoju metu Žemės ūkio ministerijoje diskutuoja iš pieno gamintojų bei perdirbėjų atstovų sudaryta darbo grupė.