Naujienos

COPA-COGECA Vaisių ir daržovių darbo grupės posėdis
COPA-COGECA Vaisių ir daržovių darbo grupės posėdis

 

 

 

 

 

 

 

 

2017 m. lapkričio 21 d. LŽŪKA "Kooperacijos kelias" atstovas, ŽŪK "Agrolit" direktorius Vilius Jundulas ir LŽŪKA "Kooperacijos kelias" Tarptautinių ryšių koordinatorė Inga Siaurusevičiūtė dalyvavo COPA-COGECA Vaisių ir daržovių darbo grupės posėdyje.

 

Posėdyje aptartos šių dienų aktualijos: daržovių rinkos situacija, Bendroji žemės ūkio politika, būsimi Brexit padariniai.

 
Diskutuojant dėl BŽŪP Copa ir Cogeca paragino ES toliau skirti ypatingą paramą besivystančioms gamintojų organizacijoms, pvz.: kooperatyvams ES vaisių ir daržovių sektoriuje. Šis raginimas taip buvo išreikštas ir šią savaitę vykusiame Europos Komisijos posėdyje.
 
Copa ir Cogeca vaisių ir daržovių darbo grupės pirmininkas Philippe Appeltans sakė: "Daugiau nei 1 milijonas ES ūkių gamina maistingus vaisius ir daržoves, kurių bendra apyvarta siekia 50 mlrd. eurų, tai yra 21% ES galutinės žemės ūkio sektoriaus vertės. Šis sektorius yra svarbus 500 milijonų Europos Sąjungos piliečių, aprūpinant juos sveikais maisto produktais, taip pat vykdant kaimo vietovių plėtrą ir darbo vietų kūrimą, o šiame sektoriuje dirba 30% žemės ūkio sektoriaus darbuotojų. Jis taip pat atlieka svarbų vaidmenį migrantų integracijai į sezoninį darbą ".
 
Jis tęsė: "Specialioji šio sektoriaus gamintojų organizacijų paramos schema yra veiksminga ir moderni priemonė, padedanti gerinti maisto tiekimo grandinės veikimą ir kovoti su nesąžininga prekyba. Be to, gamintojai, kurie prisijungia prie kooperatyvų, yra labiau atsparūs rinkos krizėms, kaip rodo E. Coli krizė ir Rusijos eksporto embargas ".
 
Todėl Copa  ir Cogeca ragina ES išlaikyti konkrečią vaisių ir daržovių gamintojų organizacijų apibrėžtį ir tvarką būsimoje BŽŪP ir pratęsti šio sektoriaus paramos schemą, nes ji yra veiksminga priemonė, padedanti gamintojams išlikti perspektyviems.

Prieš prasidedant diskusijoms dėl būsimos bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP), Copa ir Cogeca ragina Europos Sąjungą toliau remti vaisių ir daržovių gamintojų organizacijas, tokias kaip kooperatyvai.

 

Copa-Cogeca išleido klausimyną, kuris skirtas maisto grandinės struktūros gerinimui (anglų k.).

Kviečiame užpildyti iki gruodžio 4 dienos, nuoroda:

https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/f0db75c5-d013-801a-051f-b7a9c2b2a8bb