Naujienos

Kad kaimas būtų gyvas...
Kad kaimas būtų gyvas...

Kviečiame jus aplankyti renginį kuris prasmingai parodo kaip galimai tvarkingai ir patogiai dirbti ir gyventi kaime. Aplinkosaugos koalicijai priklausanti Viva Sol asociacija iškėlė sau šūkį “Kad kaimas būtų gyvas”. Jos nariai sėkmingai įgyvendiną šį uždavinį.

 

Mes su skausmu stebime kaip kaime mažėja gyventojų ir tuo pačiu ūkininkų, tačiau stambėja ūkiai, išstumdami kaimo gyventojus į užribį arba siūlydami jiems samdinio dalią. Vadinamieji stambieji ūkininkai yra tiesiog sėkmingi verslininkai, vykdantys veiklą kaimiškose vietovėse,  tačiau dažniausiai patys kaime negyvena.  Kaimas tampa svetimas patiems kaimiečiams.

 

 

Mes manome, kad  dėmesys ir pastangos panaudojant tiek ES, tiek nacionalinio biudžeto lėšas skirtas žemės ūkiui turi atliepti programos pavadinimui : Kaimo plėtra. Plėtrą suprantame ne tik kaip verslo vystymą  kaime, didinant nacionalinį biudžetą, bet kaip pastangas išlaikyti tradicinę lietuvio gyvenseną, šimtmečiais susikloščiusia kultūrą, sveikus ir geranoriškus bendruomenės santykius, natūralius socialinius saitus ir atidumą gamtai. 

 

Maloniai kviečiame apsilankyti!

 

 

Arūnas Degutis

Viva Sol

Aplinkosaugos koalicija