Naujienos

Sveikiname su Lietuvos valstybės atkūrimo diena

2019 m. sausio 14 d. "Kooperacijos kelio" valdybos pirmininkas Jonas Kuzminskas dalyvavo LR Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) tarybos posėdyje. Posėdyje dalyvavę žemės ūkio ministras Giedrius Surplys ir viceministras Darius Liutikas paskelbė naujausią informaciją apie paramą žemės ūkio sektoriui bei apie planuojamas finansavimo naujoves ir pristatė anksčiau ŽŪR kritiškai įvertintą Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros projektą iki 2030 – ųjų, kitaip dar vadinamą Baltąja knyga. 

 

plačiau
Informacija apie vidutines natūralaus pieno supirkimo kainas

2018 m. gruodžio mėnesį vidutinė natūralaus (4,39 proc. riebumo ir 3,48 proc. baltymingumo) pieno supirkimo kaina buvo 313,8 Eur už t. Gruodžio mėnesį vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina sumažėjo 0,8 proc., palyginti su lapkričio mėn. (2018 m. lapkritį pieno supirkimo kaina buvo 316,3 Eur už t). Vidutinė bazinių rodiklių pieno supirkimo kaina 2018 m. gruodžio mėnesį, palyginti su lapkričiu, padidėjo 0,3 proc. ir buvo 240,4 Eur už t.

 

plačiau

Artėjant Kalėdoms Žemės ūkio ministerija socialiniams partneriams pristatė Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros politikos baltąją knygą – strateginį nacionalinį dokumentą, kuriuo, rengiantis ateinančiam programavimo periodui, siekiama identifikuoti pagrindinius uždavinius bei tikslus iki 2030 m., svarbiausių veiksmų kryptis. 

 

plačiau
PROTESTO AKCIJA BRIUSELYJE

Žemės ūkio rūmai (ŽŪR) gruodžio 13 d. surengė dar vieną tarptautinę protesto akciją Briuselyje, skirtą į Europos Vadovų Tarybos susitikimą susirinkusiems politikams priminti, kad dera tesėti duotus pažadus -suvienodinti paramą visų ES šalių ūkininkams. Į akciją važiavo ir "kooperacijos kelio" atstovai - taip pat ir pirminjinkas Jonas Kuzminskas. 

 

plačiau

Lapkričio 29-30 d. Lietuvos kooperatyvų asociacijos „Kooperacijos kelias” pirmininkas Jonas Kuzminskas ir Lietuvos žemės ūkio rūmų (ŽŪR) vicepirmininkas Algis Baravykas dalyvavo Copa-Cogeca prezidiumo posėdžiuose.

 

plačiau

Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacija „Kooperacijos kelias“, drauge su Žemės ūkio rūmais, surengė tarptautinę konferenciją kooperacijos plėtros problemoms Lietuvoje aptarti. Konferencijoje dalyvavo svečiai iš Latvijos bei Lietuvoje veikiančių žemės ūkio kooperatyvų atstovai, kooperacijos žinovai mokslininkai, bei Žemės ūkio ministerijos tarnautojai.

plačiau

2018 m. lapkričio 14 d. (trečiadienį) Žemės ūkio rūmuose (adresu: K.Donelaičio g. 2, Kaunas) organizuojama tarptautinė mokslinė – praktinė konferencija „Kooperatyvai: iššūkiai ir perspektyvos“.

 

plačiau

Spalio 18-ąją Briuselyje, vykstant Europos Vadovų Tarybos susitikimui, Lietuvos Žemės ūkio rūmų nariai - tarp jų ir "Kooperacijos kelio" atstovai - ir ūkininkai iš Lenkijos, Latvijos ir Čekijos surengė protesto akciją. Ūkininkai Europos vadovams dar kartą priminė, kad atėjo laikas ES atsisakyti diskriminacinės žemės ūkio politikos ir visoms ES narėms sudaryti vienodas galimybes konkuruoti bendroje rinkoje.

plačiau

Žemdirbiai, nespėję dėl nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybių deklaruoti žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų, dar gali tai padaryti iki š. m. spalio 31 d.

plačiau