Naujienos

2019 m. pradžioje susikūrė pirmoji pieno sektoriaus gamintojų grupė, kurią sudaro 8 fiziniai asmenys ir 3 žemės ūkio kooperatinės bendrovės. Tarp jų - ir du "Kooperacijos kelio" nariai - kooperatyvai "Pieno gėlė" ir "Pamario pienas". Grupės įsisteigimui patvirtinta parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonę „Gamintojų grupių ir organizacijų įsisteigimas“. 

plačiau

2019 m. vasario mėnesį vidutinė natūralaus (4,30 proc. riebumo ir 3,44 proc. baltymingumo) pieno supirkimo kaina buvo 306,4 Eur už t. Vasario mėnesį vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina buvo 0,1 proc. didesnė, palyginti su 2019 m. sausio mėn. (š. m. sausį pieno supirkimo kaina buvo 306,0 Eur už t). Vidutinė bazinių rodiklių pieno supirkimo kaina š. m. vasario mėnesį, palyginti su sausiu, padidėjo 1,0 proc. ir buvo 240,1 Eur už t.

plačiau

Ketvirtadienį žemės ūkio ministerijoje pasirašyta Žemės ūkio ir kaimo plėtros baltoji knyga. Dokumentą, numatantį ilgaleikę žemės ūkio ri kaimo strategiją, pasirašė žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, LR ŽŪR pirmininkas Arūnas Svitojus, Lietuvos Respublikos Seimo Kaimo reiklaų komiteto pirmininkas A. Stančikas, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė, Vytauto Didžiojo universiteto  Žemės ūkio akademijos kancleris prof. Antanas Maziliauskas, Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos kancleris prof. Mindaugas Malakauskas, Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto direktorė Rasa Melnikienė, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorius Edvardas Makelis, Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. Zenonas Dabkevičius, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro direktorius dr. Gintaras Brazauskas.

plačiau
Sveikiname su Lietuvos valstybės atkūrimo diena

2019 m. sausio 14 d. "Kooperacijos kelio" valdybos pirmininkas Jonas Kuzminskas dalyvavo LR Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) tarybos posėdyje. Posėdyje dalyvavę žemės ūkio ministras Giedrius Surplys ir viceministras Darius Liutikas paskelbė naujausią informaciją apie paramą žemės ūkio sektoriui bei apie planuojamas finansavimo naujoves ir pristatė anksčiau ŽŪR kritiškai įvertintą Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros projektą iki 2030 – ųjų, kitaip dar vadinamą Baltąja knyga. 

 

plačiau
Informacija apie vidutines natūralaus pieno supirkimo kainas

2018 m. gruodžio mėnesį vidutinė natūralaus (4,39 proc. riebumo ir 3,48 proc. baltymingumo) pieno supirkimo kaina buvo 313,8 Eur už t. Gruodžio mėnesį vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina sumažėjo 0,8 proc., palyginti su lapkričio mėn. (2018 m. lapkritį pieno supirkimo kaina buvo 316,3 Eur už t). Vidutinė bazinių rodiklių pieno supirkimo kaina 2018 m. gruodžio mėnesį, palyginti su lapkričiu, padidėjo 0,3 proc. ir buvo 240,4 Eur už t.

 

plačiau

Artėjant Kalėdoms Žemės ūkio ministerija socialiniams partneriams pristatė Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros politikos baltąją knygą – strateginį nacionalinį dokumentą, kuriuo, rengiantis ateinančiam programavimo periodui, siekiama identifikuoti pagrindinius uždavinius bei tikslus iki 2030 m., svarbiausių veiksmų kryptis. 

 

plačiau
PROTESTO AKCIJA BRIUSELYJE

Žemės ūkio rūmai (ŽŪR) gruodžio 13 d. surengė dar vieną tarptautinę protesto akciją Briuselyje, skirtą į Europos Vadovų Tarybos susitikimą susirinkusiems politikams priminti, kad dera tesėti duotus pažadus -suvienodinti paramą visų ES šalių ūkininkams. Į akciją važiavo ir "kooperacijos kelio" atstovai - taip pat ir pirminjinkas Jonas Kuzminskas. 

 

plačiau

Lapkričio 29-30 d. Lietuvos kooperatyvų asociacijos „Kooperacijos kelias” pirmininkas Jonas Kuzminskas ir Lietuvos žemės ūkio rūmų (ŽŪR) vicepirmininkas Algis Baravykas dalyvavo Copa-Cogeca prezidiumo posėdžiuose.

 

plačiau

Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacija „Kooperacijos kelias“, drauge su Žemės ūkio rūmais, surengė tarptautinę konferenciją kooperacijos plėtros problemoms Lietuvoje aptarti. Konferencijoje dalyvavo svečiai iš Latvijos bei Lietuvoje veikiančių žemės ūkio kooperatyvų atstovai, kooperacijos žinovai mokslininkai, bei Žemės ūkio ministerijos tarnautojai.

plačiau